Krótka historia
Krótka historia

Cykl dokumentalny „Krótka historia” od poniedziałku, 29 lutego w TVP Polonia

„Krótka historia” to losy naszego kraju przedstawiane w zwięzłej formie, wzbogacone materiałami dokumentalnymi.

Prowadzącymi program będą prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki i dr Andrzej Smoliński. W codziennych spotkaniach przybliżą widzom znane i mniej znane fakty, z których my, Polacy, jesteśmy dumni. Wydarzenia, które ukształtowały nasz kraj i nas, obywateli. Bohaterami cyklu będą ludzie, których nazwisk czasem próżno szukać książkach. Bohaterowie być może nieznani, acz wielcy.

Prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki jest historykiem, profesorem nauk humanistycznych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponadto jest autorem wielu publikacji historycznych, m.in. o marszałku Edwardzie Śmigłym-Rydzu, generale Emilu Fieldorfie, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, ks. mjr. Ignacym Skorupce, kardynale Stefanie Wyszyńskim i św. Janie Pawle Wielkim oraz duszpasterstwie wojskowym.
Dr Andrzej Smoliński jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się w historii najnowszej oraz dziejach Europy środkowo-wschodniej a szczególnie relacjach polsko-węgierskich. Jest autorem publikacji o kawalerii polskiej. Nauczyciel historii w warszawskich liceach z ponad dwudziestoletnim stażem.

W pierwszym odcinku opowieść o Grobie Nieznanego Żołnierza, którą poprowadzi prof. Wiesław Jan Wysocki.

Na cykl dokumentalny „Krótka historia” zapraszamy w poniedziałek, 29 lutego o godz. 17:20. Ciekawostki historyczne od poniedziałku do piątku o godz. 17:20, 3:35 i następnego dnia o 12:20 w TVP Polonia.


reklama