150. odcinek cyklu dokumentalnego „Krótka historia” w TVP Polonia
Krótka historia - 1 września 1939 roku niemiecki pancernik szkolny Schlezwik-Holstein o godzinie 4:48 rozpoczął ostrzeliwanie Westerplatte. Zgodnie z planami placówka powinna wytrzymać 48 godzin – poddała się dopiero po 7 dniach …

W piątek, 9 grudnia TVP Polonia pokaże jubileuszowy odcinek serii, zatytułowany „Westerplatte”. Polonijny cykl historyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów.

„Krótka historia” to losy naszego kraju przedstawiane w zwięzłej formie, wzbogacane materiałami dokumentalnymi. Prowadzącymi program są wybitni historycy prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki, dr Andrzej Smoliński i dr Jan Wiśniewski. W codziennych spotkaniach przybliżają widzom wydarzenia, które przez lata stanowiły „białe plamy” w dziejach Polski.

Gospodarzem 150. odcinka będzie dr Jan Wiśniewski, który przeniesie widzów do 1925 roku w rejony niewielkiego cypla w Zatoce Gdańskiej, nazwanego Westerplatte.

Na cykl dokumentalny „Krótka historia” zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 12:25, 17:20 i 3:35 w TVP Poloniareklama